Telefonunuzdan Tradingview uygulamasını açınız. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra menüdeki grafik butonuna basınız. Sırasıyla aşağıdaki işlemleri uygulayınız.

Bilgi: Kurulum sadece 1 kere yapılır. Kurulum sonrası yerleşimi kaydettiğiniz taktirde bilgisayar için ayrı kurulum yapmanıza gerek yoktur.

  • Adım 1: Göstergeyi Çalıştırma

Üst menüden Fx Göstegeler butonuna basınız. Yalnızca davetle erişilen scriptler bölümüne giriniz. Ideasinyal v4 yazasına sadece 1 kere tıklamanız yeterli olacaktır. Grafik ekranınıza otomatik olarak yüklenir. Daha sonra göstergeler penceresini kapatabilirsiniz. Güncellemelerden haberdar olmak için Ideasinyal’i favorilerinize eklemeyi unutmayın.

 

  • Adım 2: Saat Dilimi Seçimi

UTC+3 Istanbul seçiniz

 

  • Adım 3: Heikin Ashi Mum Seçimi

Standart mumlarda kullanmayı tercih edebilirsiniz. Fakat heikin ashi mumlarının farklı bir hesaplaması vardır. Her ufak bir satışta mumu kırmızıya boyamaz. Ayrıca algoritmamızın başarı oranı heikin ashi mumlarında daha yüksektir.

 

  • Adım 4: Zaman Aralığı Seçme

Örnekte varsayılan olarak 4saat gösterilmiştir. Siz istediğiniz zaman aralığını seçebilirsiniz. Algoritmamız tüm zaman aralıklarında çalışır.

 

  • Adım 5: Grafik Ayarları

Sağ üst menüde grafik simgesine tıklayınız. Çıkan ekranda durum çizgisi sekmesine tıklayınız. Durum çizgisi bölümünde aşağıda gösterilenleri aktif ediniz, diğer seçenekleri pasif edebilirsiniz.

 

  • Adım 6: Nesne Ağacı Sıralama

Sıralama olarak Ideasinyal’i en yukarıya alınız. Bu işlem yapılmazsa grafik mumlarında kötü bir görüntü olacaktır.

 

  • Adım 7: Yerleşimi Kaydet

Sol üstteki menü simgesine tıklayınız. Çıkan ekranda yerleşimi kaydet butonuna basarak yerleşimi kaydediniz. Ayrıca Oto kayıt seçeneğini aktif etmenizi tavsiye ederiz.

 

KURULUM BİTTİ

 

İstisnai Durum: Eğer grafik ekranınızda kırmızı ünlem işareti varsa yada sinyaller grafikte görünmüyorsa uygulamayı (arka plan dahil) kapatıp yeniden açınız. Sinyaller grafik ekranınıza gelecektir. Önemsiz bir hatadır.